Graitec Advance

Aspekty Biznesu

Ekstrakt z buraka

2 min read

W każdym sporcie kluczową sprawą jest odpowiednia wydolność organizmu, której sprzyja m.in. tlenek azotu. Jeśli lubisz biegać długie dystanse lub intensywnie trenujesz na siłowni, dobrym wyborem może okazać się suplement bazujący na ekstrakcie z buraka, który jest bogaty w azotany i pozytywnie wpłynie na przyswajalność tlenu w organizmie. Z tego względu warto dowiedzieć się również, kto powinien go stosować i jakie posiada właściwości.

Ekstrakt z buraka – zalecenia i przeciwskazania

Suplement na bazie soku z buraka jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zajmują się sportami wytrzymałościowymi, ponieważ zawarte w nim azotany wpływają na poprawę wydolności, a dzięki temu również na jakość treningu. Warto wspomnieć, że powinien on być stosowany także przez:

  • zawodników sportów siłowych, wytrzymałościowych oraz zespołowych,
  • dla osób chcących poprawić sprawność fizyczną,
  • dla osób dbających o zdrowie,
  • dla amatorów i zawodowców.

Bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się z odpowiednią suplementacją, by nie przekroczyć zalecanej dawki. Dawkowanie jest umieszczane na opakowaniach suplementów, więc każdy ma do niego dostęp, by nie narazić swojego zdrowia na nieprzyjemne konsekwencje.

Osoby z niedociśnieniem, kamicą nerkową lub chorujące na cukrzycę mimo wszystko nie powinny stosować ekstraktu z buraka jako suplementu diety.

Sok z buraka – właściwości

Burak to bardzo cenne źródło azotanów, dzięki którym w organizmie powstaje tlenek azotu wpływający na zwiększony przepływ krwi, poprawę pracy płuc oraz silniejsze skurcze mięśni. Nie są to jednak jego jedyne zasługi, ponieważ zawiera także szereg innych właściwości odżywczych.

Warzywo wspiera prawidłowe działanie układu krwionośnego, wspomaga procesy detoksykacji oraz zapobiega zlepianiu się czerwonych krwinek. Obniża ciśnienie krwi i korzystnie wpływa na poziom cholesterolu, a dzięki oddziaływaniu na układ krwionośny staje się niezwykle ważny przy profilaktyce zmian miażdżycowych oraz przy problemach z układem sercowo-naczyniowym.

Sok z buraka oczyszcza organizm (w tym wątrobę), a dzięki swoim właściwościom wpływa także na zmniejszenie stanów zapalnych i wspomaga szybsze gojenie się ran. Uzyskiwany z buraków barwnik zwany betaniną pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych w przypadku piersi i prostaty.

Te kwestie dowodzą, że wspomniany ekstrakt czyni cuda, co zostało również udowodnione naukowo. Nie należy jednak zapominać, że suplement na bazie buraka nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.