Graitec Advance

Aspekty Biznesu

Farmy fotowoltaiczne

2 min read

Jak ogólnie wiadomo, montowanie paneli fotowoltaicznych jest metodą ekologiczną i cieszy się coraz większą popularnością, pomimo wielu dziwnych zawirowań w zakresie opłat za energię. Indywidualnie montaż fotowoltaiki to ulga w domowym budżecie. Natomiast jeśli ktoś chce nie tylko oszczędzić i być proekologiczny, ale nade wszystko sporo zarobić, wtedy następuje decyzja o zainwestowaniu w farmę fotowoltaiczną. Czy to dobra decyzja?

Jak założyć farmę fotowoltaiczną?

Najpierw trzeba wziąć pod uwagę związane z tym koszta, a nie są one małe. Jak podaje Instytut Energii Odnawialnej, średni koszt dla małych instalacji, czyli takich w granicach  50-500 kWp- wynosi  3,51 mln zł. Dla farm fotowoltaicznych większych niż 1 MWp – 2,05 mln zł. Warto więc postarać się o dofinansowanie. Od czego zacząć przy zakładaniu farm fotowoltaicznych? Aby założyć farmę fotowoltaiczną, należy wybrać odpowiedni grunt. Musi być to przestrzeń odsłonięta, najlepiej na równym podłożu. Kolejny krok to kalkulacja kosztów, ocena ryzyka. Dalej, trzeba ocenić warunki przyłączenia. Z tym powinno się zwrócić  do zakładu energetycznego z wnioskiem  o udostępnienie nam warunków przyłączenia. Dodatkowo musimy postarać się o koncesję, uzyskanie decyzji środowiskowej, która leży w gestii Urzędu Miasta lub Gminy. Strasznie dużo tych formalności, prawda? A to jeszcze nie wszystko! Zostaje bowiem jeszcze wybór odpowiednich paneli, co jest kluczową kwestią. To trochę dużo, dla kogoś, kto chciałby się zająć utworzeniem farm fotowoltaicznych, a kompletnie nie ma o tym pojęcia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która a pomoże się z tym wszystkim uporać.

Dlaczego warto korzystać z pomocy firm budujących farmy?

To przede wszystkim oszczędność nerwów i czasu. Firmy te takie jak np. Lighthief, czy Columbus Energy pomogą we wszystkich etapach. Pomogą znaleźć odpowiedni grunt na budowę farmy fotowoltaicznej. Zajmą się przygotowaniem projektem farmy fotowoltaicznej i przygotują cały biznesplan. O dofinansowanie także nie musimy się już wtedy martwić. Sprawdzą opcje kredytu albo dofinansowanie możliwe z budżetu państwa, czy  Unii Europejskiej. Zajmą się zdobyciem wszelkich potrzebnych pozwoleń, rozpoczną kompleksową budowę farmy fotowoltaicznej, obejmującej nadzór nad tymi robotami. Jakby tego było mało, firmy profesjonalnie wykonają wymagane testy i monitoring prac, związanych z uruchomieniem instalacji, a dodatkowo w zakres ich usług wchodzi również serwisowanie farmy fotowoltaicznej i ich konserwacja. Decydując się na wybór firmy, zajmującej się budową farmy fotowoltaicznej warto wziąć pod uwagę doświadczenie tejże firmy, zakres oferowanych usług i czy wybrana przez nas firma jest np. oficjalnym partnerem producenta paneli fotowoltaicznych. Daje to większą jakość usług i pomoże w uzyskaniu niezbędnej gwarancji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat budowy farm fotowoltaicznych, koniecznie zajrzyj na: https://lighthief.com/budujemy-farmy-fotowoltaiczne/

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.