Graitec Advance

Aspekty Biznesu

Jak i gdzie kupić gotową spółkę?

2 min read

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które oferują w sprzedaży gotowe spółki. Kupienie gotowej spółki może wydawać się skomplikowane, natomiast w praktyce jest to proces łatwy i nieskomplikowany.

Czym tak w ogóle jest gotowa spółka?

Otóż jest to spółka założona tylko z myślą o jej późniejszej sprzedaży. Firma zajmująca się sprzedażą gotowych spółek odpowiednio wcześniej ją zakłada, rejestruje w KRS, nabywa numer NIP i REGON. Dostępne są również gotowe spółki VAT lub z czynnym VAT-EU. Spółka taka ma pełną zdolność do prowadzenia działalności, ale nie posiada żadnych zadłużeń, klientów, nie były w niej wystawiane żadne faktury itd. Po prostu klient kupuje czystą, gotową spółkę i może rozpocząć swoją działalność niemal natychmiast. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku gdy na przykład chcemy uzyskać dotację z UE, czasami wymogiem jest właśnie spółka z czystą historią. Gotowe spółki są w pełni legalne, więc nie należy się obawiać żadnych konsekwencji prawnych w późniejszym terminie. Założenie spółki, a następnie jej sprzedanie jest jak najbardziej zgodne z prawem. Często firmy sprzedające oferują również możliwość prowadzenia księgowości i jeżeli nie posiadamy własnej księgowej, to warto na początek skorzystać z takiej propozycji.

Jak i gdzie kupić gotową spółkę? – formalności

Aby dokonać zakupu gotowej spółki, należy skontaktować się z wybraną firmą, która takie spółki sprzedaje. Dobrze, aby była to firma sprawdzona z dobrymi opiniami. Wybieramy spółkę, jaka nas interesuje, rezerwujemy ją i kontaktujemy się ze sprzedającym. Do przeprowadzenia transakcji firma sprzedająca będzie potrzebować danych i numerów pesel nowych członków zarządu oraz informacji kto, w jakim procencie będzie posiadał udziały w spółce. Po otrzymaniu takich informacji nawet w tym samym dniu mogą zostać przygotowane dokumenty, jak i może zostać umówiona wizyta u notariusza. Firmy sprzedające wychodzą naprzeciw klientom i oferują dokonanie transakcji w wybranym przez klienta mieście. Istnieje również możliwość zakupu gotowej spółki korespondencyjnie, natomiast należy się liczyć z tym, iż sprawa może przeciągnąć się do kilku dni. Więc jak opisaliśmy powyżej, cały proces zakupu gotowej spółki może zamknąć się nawet w jednym dniu i można rozpocząć działalność niemal natychmiast. Nie ma potrzeby „odwiedzania” urzędów i czekania na odpowiednie wpisy. Wszystko jest gotowe i pomimo tego, że trzeba zapłacić, warto skorzystać z takiej oferty, ponieważ oszczędzamy w zamian dużo czasu i niejednokrotnie unikamy wielu stresujących sytuacji.

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.