Graitec Advance

Aspekty Biznesu

Kryptowaluty – być może waluta jutra

2 min read

Czym jest kryptowaluta

Kryptowaluty to waluty wirtualne. Inaczej mówiąc to niematerialne monety (z ang. coiny) lub jednostki rozrachunkowe (tokeny) księgowości, opartej o rozproszoną bazę danych o charakterze sieci, czyli technologię blockchain. Kryptowaluta, inaczej mówiąc waluta kryptograficzna, to innowacyjny, rozproszony system finansowo-księgowy, przechowujący informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach walutowych. Główną cechą kryptowaluty jest to, że działa jak wirtualna (niematerialna) waluta. Kryptowaluty nie da się wypłacić w żadnym banku lub kantorze walut. Istnieje wyłącznie w obrocie niematerialnym w systemach informatycznych.

Kryptowaluty zawierają w sobie różne algorytmy samoregulacji. Przykładowo skrypt bitcoina zawiera algorytm , w którym zapisano górną granicę ilości bitconów wynoszącą 21 mln. Jest ona regulowana poprzez stopniowanie trudności zadań kryptograficznych. Celem tego algorytmu jest spowolnienie przyrostu nowych bitcoinów. Oznacza to, że w pierwszym etapie rozwoju rynku tej kryptowaluty zadania kryptograficzne były łatwe aby bitcoin zdobył popularność. Obecnie wydobywanie bitcoinów wymaga znacznie więcej mocy obliczeniowej i czasu. Oznacza to że w miarę rozwoju rynku danej kryptowaluty trudniej ją zdobyć. Pomimo to ich popularność wcale nie słabnie.

Jak zarobić na kryptowalutach

Aby inwestować w bitcoina lub inne kryptowaluty i zarabiać na zmianach ich kursów, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Kluczowy jest dostęp do jednej z giełd kryptowalut gdzie odbywa się trading. Do najpopularniejszych zalicza się: Binance, Zonda, Coinbase, Crypto.com, Kraken, Huobi. Dzięki nim uzyskamy dostęp w czasie rzeczywistym do cen kryptowalut. Do analizowania trendów i podejmowania właściwych decyzji spekulacyjnych bardzo pomocne są narzędzia do rysowania wykresów i obliczania wskaźników technicznych.
Posiadaczy kryptowalut jest bardzo mało.

Jeszcze mniej jest ludzi, którzy wiedzą, na czym one tak naprawdę polegają i o co chodzi w kryptowalutach. Można oczywiście je kupić, w miarę bezpiecznie przechowywać i robić transakcje. Do rozwoju i powiększania wachlarza umiejętności potrzebne są jednak chęć do nauki i wysiłek, ponieważ wiedza w tym zakresie jest skomplikowana i zmienna. Chcąc zdobyć wiedzę o krypto walutach trzeba znać język angielski. Polski internet nie jest optymalnym źródłem wiedzy dla początkujących, nie mówiąc już o zaawansowanych inwestorach. Najlepszy skrypt nt. bitcoina jaki można znaleźć, został napisany przez oddział amerykańskiego banku centralnego.
Co do kierunków inwestowania w kryptowaluty to najlepiej kupować waluty posiadające fundamentalną wartość. Należy przez to rozumieć waluty za którymi stoi jakiś realny, namacalny, działający projekt, a nie tylko obietnice i życzenia.

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.