Graitec Advance

Aspekty Biznesu

Pętla kredytowa. Można z niej wyjść

3 min read

Jak wskazują statystyki, zadłużamy się na potęgę

Wiele osób ma niejedno zobowiązanie kredytowe lub pożyczkowe. Niestety niektórzy mają ich zbyt wiele aby wszystko spłacać zgodnie z terminem. Problem pętli pożyczkowej – bo tak określa się tą sytuację – nie pojawia się nagle. Jest wynikiem decyzji o zaciąganiu kolejnych zobowiązań, oczywiście bez spłaty poprzednich. Niestety są osoby, które zbyt pochopnie podejmują decyzje o kolejnych pożyczkach czy zakupach na raty. W pewnym momencie widzą, że do spłaty jest zbyt dużo i z budżetu domowego nie mogą płacić aż takich sum … więc zaciągają kolejne pożyczki, by spłacić nimi wcześniejsze. Takie postępowanie może spowodować bardzo duże kłopoty.

Pętla kredytowa. Wyjście z niej jest realne

Wszelkie zaciągnięte zobowiązania – kredyty, pożyczki czy zakupy na raty – trzeba spłacać. Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie jest to możliwe, nie należy decydować sie na branie kolejnych pożyczek, by pieniędzmi z nich spłacać wcześniejsze zobowiązania. Owszem, te pieniądze pozwolą być może spłacić przeterminowane pożyczki i oddalą widmo egzekucji komorniczej, jednak nie zlikwidują problemu zadłużenia, którego nie da się spłacać, mając do dyspozycji środki określonej wysokości. Jak zatem to zrobić? Jak pokonać problem pętli kredytowej i spłacić swoje zobowiązania?

Nie warto uciekać od prawdy

Przede wszystkim warto na początku podliczyć dokładnie swoje zobowiązania i określić ile co miesiąc jest do spłacania. Do tej sumy trzeba przyrównać swoje dochody, wziąć pod uwagę inne wydatki związane z życiem i okreslić jaką sumę będziemy w stanie co miesiąc spłacać. Następnie można dogadać się z firmami, w których jestesmny zadłużeni, lub z komornikami i spłacać dług choćby w ratach. W międzyczasie zaś należy szukać innych rozwiązań, dzięki którym wyjdziemy z pętli kredytowej.

Dodatkowa praca lub inne sposoby zdobycia pieniędzy

Jeśli zadłużenie nie jest bardzo wielkie, można zdecydować się na podjęcie pracy dodatkowej lub spieniężenie niepotrzebnych rzeczy i przeznaczenie tak pozyskanych pieniędzy na spłatę długów. Oczywiście nie jest miło oddawać komornikom pieniądze z dodatkowej pracy, jednak w takiej sytuacji to bardzo rozsądne rozwiązanie. Przy zadłużeniu niewielkiej wysokości, kilka miesięcy takich starań wystarczy by spłacić długi w całości. Jeśli jednak zadłużenie jest wyższe, warto pomyśleć o innej opcji, a mianowicie pożyczce konsolidacyjnej. Na czym ona polega?

Zasady pożyczki konsolidacyjnej

Pożyczka konsolidacyjna to produkt pożyczkowy pozwalający spłacić wszelkie swoje długi i spłacać raty wyłącznie tej pożyczki. Oczywiście raty dopasowane do możliwości finansowych. Zasadą przy tym produkcie pożyczkowym jest nie wypłacanie pożyczkobiorcy żadnych pieniędzy. Wszystkie są przelewane w miejsca, w których pożyczkobiorca biorący pożyczkę konsolidacyjną jest zadłużony. Problem długów, komorników, odsetek czy windykatorów przestaje więc istnieć. Pożyczkobiorca ma jedno zadanie – spłacać pożyczkę konsolidacyjną. Wysokość raty takiej pożyczki zawsze jest niska i dopasowana do zarobków pożyczkobiorcy i jego domowego budżetu. Jeśli więc znaleźliśmy się w pętli pożyczkowej, a zadłużenie, które mamy jest wysokie, warto rozważyć wzięcie pożyczki konsolidacyjnej, a w przyszłości – już po jej spłaceniu – rozsądniej podchodzić do zadłużania się i kupowania czegokolwiek na raty.

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.