Graitec Advance

Aspekty Biznesu

ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

2 min read

Czy posiada pan/pani rachunek ROR? Całkiem możliwe, że gdyby takie pytanie zadać wybranej grupie osób, ich odpowiedź byłaby negatywna. Co by się okazało? Zdecydowana większość z nich owy ROR by posiadała, będąc jednak nieświadomym tego faktu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że owy ROR to nic innego, jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który umożliwia m.in. płacenie za zakupy w sklepie przy pomocy karty bankomatowej.

Konto dedykowane dla osób fizycznych

ROR to konto dedykowane dla osób fizycznych. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest miejscem gdzie wpływa wynagrodzenie, emerytura, inne świadczenia, itd. To konto osobiste dla klientów indywidualnych, jakie umożliwia gromadzenie środków pieniężnych. O takich właśnie rachunkach mówi ranking kont bankowych osobistych. Każda osoba ma możliwość zarządzania swobodnego swoimi finansami przy pomocy ROR.

Główne cechy ROR

Omawiając ten typ konta należy wspomnieć o tym, że ma ono charakter a vista. Co to dokładnie oznacza? Pieniądze można na nie w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać. Jeden i drugi proces może odbyć się przy pomocy karty bankomatowej. W obecnych czasach nie trzeba udawać się do okienka w banku, aby sfinalizować tego typu transakcje. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy nie narzuca żadnych ograniczeń czasowych, jeżeli chodzi o dysponowanie pieniędzmi. Inną cechą jest oprocentowanie. Jednak w tym przypadku jest ono niewielkie – w szczególności, jeżeli porówna się to do konta oszczędnościowego.

Czynniki wpływające na wybór ROR

Konto firmowe – ranking stać się może wskazówką dla wielu przedsiębiorców. Tych aktualnych oraz tych, którzy dopiero mają zamiar wejść na rynek. Jednak konta dla firm oraz ROR nie można ze sobą mylić. Są to dwie odmienne sprawy.

Wśród czynników, jakie mogą mieć decydujący wpływ na wybór rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego wymienić można:

  • koszty prowadzenia konta,
  • wysokość oprocentowania dla rachunku ROR,
  • koszt wydania karty płatniczej,
  • koszta, jakie mogą być związane z wykonywaniem transakcji kartą płatniczą,
  • ewentualne opłaty, jakie mogą być związane z transakcjami, jakie wykonuje się w bankomatach (wpłaty/wypłaty).

Samo założenie konta nie będzie sprawiać żadnych trudności. W obecnych czasach można zrobić to na dwa sposoby – osobiście w banku oraz online (samodzielnie). Wybór uzależniony jest od potrzeb konsumenta. Jeżeli ma on dodatkowe pytania, powinien udać się wcześniej na rozmowę do banku. Po to, aby móc rozwiać swoje wątpliwości przed podpisaniem umowy.

Copyright © Graitec Advance - Aspekty Biznesu All rights reserved. | Newsphere by AF themes.